четвер, 14 квітня 2016 р.

Уроки трудового навчання

УЧНІ ШАРГОРОДСЬКОЇ РАЙОННОЇ ГІМНАЗІЇ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
Робота з бісером
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240276.jpg C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240275.jpg
Робота над аплікацією
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\DSCF1432.jpg C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\DSCF1434.jpg

C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\DSCF1438.jpg C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\DSCF1439.jpg
Робота зі спицями
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA230141.jpg C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA230148.jpg
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA230149.jpg C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA230152.jpg
Робота з вишивкою
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240162.jpg C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240165.jpg
Робота у швейній майстерні
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240203.jpg
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240196.jpg
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240233.jpg C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240265.jpg
C:\Documents and Settings\1\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.Word\PA240183.jpg
Робота у кухні - лабораторії
C:\Documents and Settings\USER\Рабочий стол\Учитель року_область\Фото\фото в кабінеті\7_клас\P3160294.JPG
C:\Documents and Settings\USER\Рабочий стол\Учитель року_область\Фото\фото в кабінеті\7_клас\P3230310.JPG
C:\Documents and Settings\USER\Рабочий стол\Учитель року_область\Фото\фото в кабінеті\7_клас\P3230308.JPGC:\Documents and Settings\USER\Рабочий стол\Учитель року_область\Фото\фото в кабінеті\7_клас\P3160268.JPG

C:\Documents and Settings\USER\Рабочий стол\Учитель року_область\Фото\фото в кабінеті\7_клас\P3160286.JPG

C:\Documents and Settings\USER\Рабочий стол\Учитель року_область\Фото\фото в кабінеті\7_клас\P3160292.JPG







середа, 13 квітня 2016 р.

Аплікація як вид художнього оздоблення виробів

ПЛАН – КОНСПЕКТ УРОКУ
Клас 5
Дата


ТЕМА: АПЛІКАЦІЯ ЯК ВИД ХУДОЖНЬОГО ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ


МЕТА: РОЗШИРИТИ Й СИСТЕМАТИЗУВАТИ ЗНАННЯ ПРО АПЛІКАЦІЮ, ОЗНАЙОМИТИ З ВИДАМИ АПЛІКАЦІЇ, РОЗВИВАТИ ТВОРЧУ УЯВУ, СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ, ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ, УВАГУ


Обладнання та інструменти: зразки конструкційних матеріалів для виготовлення аплікації,  картон, олівці, ножиці, інструкції з техніки безпеки


Тип уроку: урок засвоєння нових знань


СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ


І. Організаційний момент – 2хв.
II. Перевірка раніше засвоєних знань –3 хв.
IІІ. Мотивація навчання учнів і повідомлення теми, мети і завдання уроку – 2хв.
ІV. Сприймання і осмислення учнями нового матеріалу – 20хв
V.  Практична робота – 13хв.
VI.  Закріплення нових знань і вмінь учнів – 4 хв.
VII. Підведення підсумків уроку і повідомлення домашнього завдання – 1хв.


ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Створення позитивного емоційного настрою учнів.


Добрий день!
Всі мерщій сідайте, діти.
Домовляйтесь не шуміти,
На уроці не дрімати,
Дуже гарно працювати,
Тож гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
Бачу, що всі (або не всі) дівчата присутні на уроці. (Якщо потрібно, з’ясовую, хто відсутній та з якої причини). Відмічаю готовність до уроку - наявність робочої форми
Сподіваюсь, що ви прийшли на урок із гарним настроєм, але все ж таки хочу запропонувати вам оцінити свій настрій за допомогою табличок-«смайликів». Оберіть й підніміть вгору той «смайлик», що найбільше відповідає вашому настрою. (, , ). Можливо, хтось хоче поділитися з нами причинами свого гарного настрою? (Діти відповідають)
IІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ УЧНІВ І ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАННЯ УРОКУ(2хв)


IV.СПРИЙМАННЯ І ОСМИСЛЕННЯ УЧНЯМИ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
ПЛАН УРОКУ
1.Загальні відомості про аплікацію
2. Види аплікації
3. Хвилинка - веселинка
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Загальні відомості про аплікацію
Аплікація (від латинського applicatio) — накладання, пристосування, приєднання до якоїсь поверхні.
Аплікація як технологія пройшла довгий шлях використання і збагатилася різними засобами фіксації (закріплення) на багатьох поверхнях (нитками на тканинах, клеями на твердих поверхнях тощо).
Аплікація (кравецька) має давні корені. Кравці і ткачі виготовляли смуги тканих, вишитих орнаментів, які нашивали на одяг. Аплікація (кравецька) широко використовує: шнури, хутро, бісер, окремі намистини, стрази, контрастні матеріали за кольором чи фактурою (вельвет, замша, шкірозамінники на джинсовій тканині) тощо.
Аплікація — це один із видів декоративно-ужиткового мистецтва, заснований на створенні художніх зображень, візерунків, орнаментів, малюнків шляхом закріплення їх на будь-якій площині, прийнятій за тло.
Виникнення цього виду мистецтва було спричинене утилітарними потребами — необхідністю ремонтувати одяг, а вже з часом перетворилося на цікавий вид творчості.
  1. Види аплікації (див. додаток1-4)
Розповідь учителя (супроводжується демонстрацією матеріалів, готових робіт;)
Аплікація буває плоскою, випуклою, одноколірною і багатокольоровою (або просто кольоровою)
11281229
Заняття з аплікації навчають бути більш уважними, посидючими, з'являється інтерес до самостійної творчості. Цікавими темами для роботи є предметна і сюжетна аплікація. Найбільш проста з них предметна аплікація. У цьому випадку тло і розміщені на ньому предмети та фігури підкреслюють значущість об'єкта, розташовують його у відповідне казково-ігрове середовище.
Предметна аплікація — це зображення окремих предметів .
Сюжетна аплікаціявключає розміщення декількох різних об'єктів, пов'язаних разом загальною темою або історією. Це можуть бути ілюстрації до казок, байок, оповідань. Перш ніж розпочати таку роботу, треба продумати, що, де, як і навіщо буде розташовано. Таким чином, робота над сюжетними аплікаційними роботами дозволяє розвивати у дітей почуття пропорції і композиції.
Декоративна аплікація – це створення орнаментних зображень, що використовуються для оздоблення виробів (у візерунках яких відображена рідна природа, національна культура). Орнаменти можуть являти собою чергування геометричних чи рослинних елементів, які повторюються кілька разів. Таким способом можна прикрашати закладинки книжок, стенди, килими, посуд, ялинкові іграшки, коробки за різним призначенням
Розрізняють аплікацію:
1) За використаними матеріалами:
- з паперу;
- з природних матеріалів (з листя, квітів, насіння, соломи, очерету тощо);
- зі штону (аплікаційно-мозаїчний спосіб та маркетрі);
- з натуральної та штучної шкіри
- з тирси та крупів;
- з пластиліну;
- з паперових смужок(Квілінг);
2) За об’ємом: плоска, рельєфна, об’ємна).
3) За способом виготовлення деталей:
- різана (за допомогою ножиць, ножа, машини-гайлетини);
- рвана (виготовлена способом виривання деталей вручну; краї деталей виходять нерівними, створюється враження пухнастості, шорсткості).
4) За технікою виготовлення деталей:
- вирізна (складанням вдвоє, вчетверо, в декілька разів);
- силуетна (одно або багатошарова);
- силуетно графічна (лінії прорізів).
5) За способом кріплення деталей: одношарова, багатошарова.
6) За кількістю деталей:
- цілими силуетами (представляє собою наклеєні на фон не розчленовані на окремі деталі зображення предметів),
- роздроблена на частини (складається із зображень предметів, виконаних з окремих деталей одного або різних кольорів),
- мозаїка (виконується зі шматочків паперу одного або різних кольорів, складових деталі зображення. Якість шматочків паперу також може бути різним).
Зразки аплікацій

http://tvorchestvo.files.wordpress.com/2011/05/dsc000071.jpg?w=232&h=300http://tvorchestvo.files.wordpress.com/2011/05/dsc00018.jpg?w=285&h=300







Це цікаво
Кожен із цих видів має основні ознаки аплікації:
- декоративність;
- силуетність;
- плоскісне узагальнення трактування образу;
- лаконічність;
- хроматичність або ахроматичність зображень.
Засоби виразності в аплікації. В аплікації, як і у графіці, або живопису велику роль відіграє гармонія, колорит, цілісність композиції, виразність, техніка виконання.
Застосування аплікації. Аплікація широко застосовується у різних сферах діяльності людини:
- у оформленні вітрин, афіш, реклам;
- у театрі – оформлення сцен, декорацій, ескізів;
- у проектуванні – створення ескізів одягу, аксесуарів, ескізів інтер’єрів;
- у швейній промисловості – використання аплікаційних деталей на одязі, аксесуарах;
- у художніх творах – як самостійний вид мистецтва.
  1. Хвилинка – веселика
Під музику «Гопака» діти, стоячи виконують рухи.
Два прихлопи, два притопи,
На носок, на каблучок.
Руки вліво – , руки вправо –
Ми танцюєм гопачок
V. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Вибір виробу для виготовлення технікою аплікації. Складання плану роботи
  • Аплікація виконується в такій послідовності:
  • Вибір сюжету аплікації;
  • Вибір розміру;
  • Складання  ескізу;
  • Малювання окремих фігур;
  • Підготовка шаблонів;
  • Вибір фону, кольору для фігури;
  • Добирання матеріалів ( тканини);
  • Підготовка (сортування) матеріалу за кольором, розміром;
  • Розкрій деталей аплікації;
  • Складання аплікації(приметування, пришивання деталей);
  • Оздоблення аплікації (використання тасьми, страз, ґудзиків, стрічок, додаткової вишивки).
VІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
  • Які матеріали ви використовували при виготовленні аплікацій у початковій школі? (Кольоровий папір, природні матеріли – листя. Жолуді, гілочки, кора дерев, пластилін)
  • Яким способом ви прикріплювали деталі аплікації? (клей, пластилін тощо)
VIІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ І ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Чи дізнались ви про щось нове на уроці?
2. Чи почерпнули із цього уроку щось корисне для себе?
Заключне слово вчителя
Дуже красиво виглядають оформлені аплікацією предмети домашнього побуту: доріжки, серветки, торбинки, подушечки, фартухи, прихватки. Правильно підібрані матеріали для виконання забезпечують відповідність результату задуму. Асортимент таких матеріалів досить великий. Завдяки цьому можна створювати цікаві й оригінальні вироби різного застосування.
Домашня робота: за підручником «Трудове навчання» для 5 класу, загальноосвітніх навчальних закладів автори  І.Ю. Ходзицька, Н.М. Павич,О.В. Горобець, 0.1. Безносюк , Кам'янець-Подільський, Аксіома 2013ст..32 – 39.


Ось і пролунав дзвінок —
Закінчився наш урок,
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам, друзі.
Всі ви, діти — молодці,
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.


VIIІ. ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ
ДОДАТКИ
Додаток 1
ВИДИ АПЛІКАЦІЙ
Аплікація з тканини
        
Аплікація з природніх матеріалів
  
Аплікація із повсті (фетру)
Додаток 2


Аплікація зі шкіри
 
Аплікація із ниток
       
Додаток 3
Аплікація із яєчної скорлупи


Аплікація із паперу
Аплікація із пуху тополі


Додаток 4




http://im1-tub-ua.yandex.net/i?id=1918423-11-72&n=21 http://im4-tub-ua.yandex.net/i?id=92628895-04-72&n=21


http://im3-tub-ua.yandex.net/i?id=116480777-66-72&n=21 http://im1-tub-ua.yandex.net/i?id=176645401-69-72&n=21

Аплікація соломкою